GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4936273
*
nr 493 6273
Keramik
4-del, varav 3-del Gunnar Nylund (1904-1997) (vas med lagning) +, längd: Hjort Danmark
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2007
kl 16:08:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 14:22:57
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas med lagning
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
5011 Skulpturer
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isbjörnar, ur se..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:13
-
5076 Tallrikar
5 st, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. "bollar". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:24
*
Keramik
nr 493 6273
Keramik
4-del, varav 3-del Gunnar Nylund (1904-1997) (vas med lagning) +, längd: Hjort Danmark
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 14:22:57 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas med lagning
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00 -
5011 Skulpturer
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isbjörnar, ur se..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:13 -
5076 Tallrikar
5 st, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. "bollar". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:24